ТРАНСПОРТУВАННЯ МАТЕРІАЛУ

При відправці поштою пакування матеріалу повинне відповідати наступним вимогам:
звести до мінімуму можливості її пошкодження під час транспортування (не дозволяється використовувати скло в якості пакувального матеріалу)
пакування повинне забезпечити цілісність і збереження матеріалів, що транспортуються
необхідно використовувати для транспортування потрійне пакування

Первинний контейнер. Первинний водонепроникний і герметичний контейнер, що містить матеріали – це пробірка зі зразком матеріалу.

Вторинне пакування. Друга міцна водонепроникна герметична упаковка, яка закриває і захищає первинний контейнер – поліетиленовий пакет, який герметично закривається клапаном (зіп-пакет). В одну вторинну упаковку можна помістити кілька первинних контейнерів. При цьому в упаковці повинен знаходитися адсорбційний матеріал (серветка) в кількості, достатній для того, щоб поглинути всю рідину в разі пошкодження контейнера.

Зовнішня упаковка (коробка, сумка). Вторинну упаковку поміщають в зовнішню упаковку для транспортування з достатньою кількістю амортизуючого матеріалу. Зовнішня упаковка під час транспортування захищає вміст від несприятливих зовнішніх впливів – наприклад, від механічного пошкодження. Мінімальні розміри зовнішньої упаковки повинні бути не менше ніж 10 х 10 см.

Кожен остаточно упакований матеріал  повинен бути промаркований, забезпечений етикеткою і мати відповідну супровідну документацію.

Матеріал може транспортуватися: замороженим, охолодженим, без охолодження.

Для транспортування в замороженому стані необхідна охолоджуюча речовина – сухий лід, який поміщають в зовнішню упаковку – герметичний водонепроникний контейнер (пінопластова коробка)

Для транспортування в охолодженому стані необхідно використовувати акумулятор холоду (холодовий елемент), який поміщається в зовнішню ізотермічну упаковку.Без охолодження в зимовий період.Особиста доставка. Матеріал доставляється самостійно в лабораторію з супровідним направленням.

Кур’єром. Зателефонувати за номером (044) 333-44-10 і викликати кур’єра за адресою.

Поштою з кур’єрською доставкою. Матеріал упакувати відповідно до вимог і відправити поштою з кур’єрською доставкою. У разі наявності матеріалу, який відправляється у Німеччину тільки з понеділка по четвер  і не може зберігатися  понад 24 години від забору матеріалу — замовляти строкову кур’єрську доставку до 12.00 годин пн-чт.