You are here:

ВСЕ ПРО КОРОНАВІРУС SARS-COV-2

Більшість людей вважає, що заразитися COVID-19 можна тільки повітряно-крапельним шляхом і тільки контактуючи з тими, у кого є явні симптоми хвороби. Спостереження вчених показали, що коронавірусна інфекція передається також серед людей, які нічим не відрізняються за зовнішнім виглядом і самопочуттю від здорових. Саме тому важливо своєчасно проходити діагностику, якщо є хоч найменша підозра на контакт з носієм вірусу.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

ПЛР-тестування на COVID-19 є високоточним методом діагностики, заснованим на дослідженні генетичного матеріалу збудника захворювання (ДНК або РНК). На сьогодні це найдостовірніший спосіб виявити наявність в організмі SARS-COV-2, вірусного агента, який відповідає за хворобу COVID-19. Тест має високу чутливість і специфічність щодо виявлення самого вірусу. Пропонований аналіз – це мультікомплексний ПЛР-аналіз в режимі реального часу для одночасного виявлення двох генів-мішеней SARS-COV-2. Аналіз призначений для виявлення ORF-lab Region і N генів, специфічних для SARS-COV-2. Чутливість тесту складає 10 копій РНК / реакцію або 200 РНК копій/мл. Зробити тест може кожен бажаючий.

Для підтвердження діагнозу необхідно здати біоматеріал (мазок з горла чи носа) в пункті забору «Лабораторії Др. Рьодгер» в центрі Києва, на Печерську. Процедура не вимагає спеціальної підготовки пацієнта і є безболісною. Результати висилаються на електронну пошту. Точні результати будуть відомі вже через 12-24 години. Є можливість замовити терміновий тест, який виконується за 6 годин.

Показання до проведення обстеження на SARS-CoV-2 методом ПЛР: при появі симптомів ГРВІ; контакт з хворими на COVID-19 протягом останніх 10 днів; виїзд за кордон; зняття з самоізоляції у додатку «Дії» Вдома; плановий візит до лікувального закладу.

Підготовка до здачі ПЛР-тесту: рекомендовано проводити дослідження вранці, відразу після нічного сну.

Не рекомендовано: за 1-2 години приймати їжу, пити, чистити зуби, полоскати рот і горло, жувати жувальну гумку, курити; за 6 годин до дослідження використовувати лікарські препарати для зрошення ротоглотки, препарати для розсмоктування; використовувати пастилки для освіження дихання.

Тестування на COVID-19 можна пройти у себе вдома. Для цього потрібно:
Замовити тест за телефонами: 0 800 215 435 або +38 (044) 333 44 10
Оформити виклик медсестри додому, вказавши точну адресу і дані всіх, хто планує здавати ПЛР
Дочекатися медичного працівника за вказаною адресою в призначений час

При оформленні онлайн-замовлення на дослідження, кожен пацієнт має можливість отримати знижку 5% і здати аналізи позачергово.

Дуже важливо вчасно звернутися за допомогою і не допустити поширення коронавірусу.ПЛР-дослідження на ранніх стадіях допоможе швидко виявити вірусний агент SARS-COV-2 і знизити ризик розвитку ускладнень цього захворювання та інших небезпечних наслідків.

У зв’язку з новою вимогою деяких країн про наявність QR коду на результатах ПЛР тесту на COVID-19 ми оновили бланк нашого протоколу і тепер Ви отримуєте результат c QR кодом, який містить інформацію про Ваш результат і посилання на сайт лабораторії

Класичні лабораторні тести, що використовуються в оцінці стану і прогнозу COVID-19

С-РЕАКТИВНИЙ БІЛОК

СРБ підвищений у пацієнтів з COVID-19
Рівень СРБ пов’язаний з тяжкістю перебігу захворювання, смертністю, потребою в O2

D-димер

Постійне або висхідне підвищення може вказувати на тромбоемболічне ускладнення. Підвищена коагуляційна активність була відзначена у 90% хворих з тяжким перебігом пневмонії. Відповідно до цих висновків, Zhou та інше також вказують на зв’язок між високими значеннями D-димера (> 1 мкг/мл) і летальним результатом COVID-19

Феритин

Високі рівні розглядаються як прогностичний маркер важкого перебігу COVID-19

Інтерлейкин 6

Підвищено в рамках сильного системного запалення, «цитокіновий шторм»

Прогностичний маркер

ЛДГ

Часто підвищена, маркер індукованих гіпоксією деструктивних змін в тканинах при COVID-19

Число лейкоцитів

COVID-19, ймовірно, не викликає значних змін кількості лейкоцитів

Число лімфоцитів

Лімфопенія поширена у ~ 80% у пацієнтів з COVID-19

Предиктори тяжкого перебігу COVID-19 і високу смертність: лімфопенія, постійна або погіршується, співвідношення нейтрофілів до лімфоцитів (NLR)> 3

NT-ProBNP

Незалежний прогностичний маркер (при необхідності)

Прокальцитонін (РСТ)

PCT <0,5 у 95% пацієнтів

Високий рівень РСТ – вказівка на альтернативний діагноз (наприклад, бактеріальна пневмонія або бактеріальна суперінфекція)

Число тромбоцитів

Легка тромбоцитопенія часто зустрічається у пацієнтів з COVID-19

Рідко <100 / мкл; дуже низькі значення вказують на поганий прогноз

Трансмінази
Часто підвищені
 

Тропонін

Підвищення тропоніна, ймовірно, є виразом асоційованої з COVID-19 кардіоміопатією, рідше – з інфарктом міокарда