ПІДГОТОВКА ДО АНАЛІЗІВ

Аналіз крові.
 • Прийом їжі.
  • Кров рекомендується здавати вранці, натщесерце, з 8 до 11 годин.
  • Не вживати жирну їжу за кілька годин до здачі аналізу, бажано не їсти протягом 4 годин – висока концентрація жирів в крові може перешкодити будь-якого дослідження.
  • Для визначення параметрів ліпідного профілю і глюкози кров здають строго натщесерце, після 12-14 годинного голодування.
  • Незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води, це знизить в’язкість крові, і взяти достатній для дослідження обсяг біоматеріалу буде простіше, крім того, це знизить ймовірність утворення згустків в пробірці.
 • Лікарські препарати.
  • Якщо Ви приймаєте будь-які лікарські препарати, то слід проконсультуватися з Вашим лікуючим лікарем про доцільність проведення тесту під час лікування і про можливість скасування прийому препарату напередодні дослідження.
  • У зв’язку з цим рекомендується при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів, вказати цей факт в бланке- напрямку.
  • Кров береться перед прийомом медикаментів !!!
 • Фізичні навантаження. Для того щоб виключити вплив фізичного навантаження і психоемоційних факторів в день здачі аналізів рекомендується:
  • Не займатися спортом.
  • Виключити підвищені емоційні навантаження.
  • Утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу.
  • Не палити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
  • За кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
 • Фізіологічний стан жінки. Для ряду гормональних досліджень має значення фаза менструального циклу. Для отримання коректних результатів аналізів рекомендується:
  • Уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі -крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон.
  • При оформленні скерування необхідно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності – це гарантує отримання достовірних результатів дослідження з коректно зазначеними діапазонами нормальних (референсних) значень.
 • Важливо: щоб оцінка результатів Ваших досліджень при спостереженні в динаміці була коректною і порівнянної, рекомендується повторні дослідження проводити в одній і тій же лабораторії, в один і той же час, тому що в різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи дослідження і одиниці виміру.
  P. S. Переконливе прохання зберігати направлення на аналізи для передачі співробітникам «Лабораторії ін. Редгера». Це дозволить уникнути непорозумінь при оформленні аналізів в лабораторії.
Дослідження сечі.

Аналізи разової порції сечі

 • Напередодні дослідження (за 10-12 годин) не рекомендується вживати: алкоголь, гостру, солону їжу, харчові продукти, що змінюють колір сечі (наприклад, буряк, морква).
 • У міру можливості виключити прийом сечогінних препаратів.
 • Жінкам дослідження рекомендується проводити до менструації або через 2 дні після її закінчення.
 • Перед здачею аналізу провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів.
 • Жінки перед забором сечі вводять гінекологічний тампон в піхву.
 • Чоловікам – ретельний туалет зовнішніх статевих органів з відкриттям головки статевого члена.
 • Немовлятам – після ретельного туалету статевих органів, бажано збирати сечу в мочеприемники. Сеча, вичавлена з памперса, дослідженню не підлягає.
 • Збір сечі здійснюється в спеціальний одноразовий контейнер, після чого він щільно закручується і доставляється в лабораторію.
Особлива підготовка при зборі добової сечі

Катехоламіни в сечі: Адреналін (0156 Адреналін в добовій сечі) Норадреналін (0660 Норадреналін в добовій сечі) Допамін (0407 Допамін в добовій сечі)

Дієта:

протягом 72 годин до дослідження та під час збору сечі слід виключити з раціону: алкоголь, нікотин, кава, чай, какао; сир, яйця, банани, волоські горіхи, шоколад, ананаси, сливи, авокадо, баклажани, помідори, цитрусові, ванільні продукти.

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

протягом тижня до дослідження і під час збору сечі виключити можливість впливу на результат лікарських & nbsp; препаратів (за погодженням з лікарем): адреналіну, антагоністів кальцію, ацетилсаліцилової кислоти, бретиліум, вітамінів групи В, гіпотензивних препаратів, гуанетидину, изопротеренола, інгібіторів МАО, крапель в ніс, клонідину, лабеталола, леводопи, метилдопи, ніацину, нітрогліцерину, заглушувачів апетиту , празосіна, резерпіну, рибофлавіну, сиропу від & nbsp; кашлю, тетрацикліну, трициклічнихантидепресантів, теофіліну, УАБАЇНУ, хінідину, хініну, хлоралгідрату, еритроміцину; вплив формальдегіду.


Серотонін (1995 Серотонін в сечі / 5‐OH‐Tryptamin im Urin)

Дієта:

протягом 24 годин до дослідження та під час збору сечі слід виключити з раціону: алкоголь, нікотин, кава, чай, какао; продукти з високим вмістом серотоніну (наприклад: горіхи, фініки, ананаси, банани, диню, ківі, сливи, смородину, агрус, грейпфрут, авокадо, баклажани, помідори).

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

протягом 72 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (по погодженням з лікарем): інгібіторів МАО, літію, метилдопи, метокарбамола, Мефенезін карбамат, морфіну, резерпіну, хлорпромазину; протягом 48 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем) – парацетамолу, ацетилсаліцилової кислоти.


Альдостерон (0167 Альдостерон в добовій сечі (вільний альдостерон, альдостерон‐18‐глюкуронід))

Дієта:

протягом 4-х тижнів до дослідження і під час збору сечі слід виключити з раціону: жувальний тютюн; солодку і обмежити споживання вуглеводів; не обмежувати споживання натрію і калію; протягом 24 годин до дослідження та під час збору сечі слід виключити з раціону: алкоголь, нікотин, кава, чай, какао.

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

протягом 4-х тижнів до дослідження і під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем): ангіотензину, ангіотензин-конвертують інгібіторів (наприклад, каптоприл, еналаприл, лізиноприл), антагоністів альдостерону (наприклад, спіронолактон, канреноат калію) , антагоністів кальцію недигідропіридинового типу (наприклад, верапаміл), альфа-блокаторів (наприклад, доксазозин), аміноглютетіміду, гепарину, дезоксикортикостерону, індометацину, калію, метоклопраміду, сечогінних засобів (наприклад, фуросемід), пероральних контрацептивів, саралазін, проносних засобів, тіазиднихдіуретиків, естрогенів, етомідата; вплив фізіологічного розчину. Протягом тижня до дослідження і під час збору сечі виключити прийом інгібіторів реніну (наприклад, аліскірен) (за узгодженням з лікарем); протягом 8 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом гіпотензивних препаратів (за погодженням з лікарем).


Метаболіти катехоламінов: 5‐гидроксииндолуксусная кислота (0012 5‐гідроксиіндолоцтова кислота)

Дієта:

протягом 72 годин до дослідження сечі і під час збору слід виключити з раціону: алкоголь, нікотин, кава, чай, какао; ананаси, баклажани, авокадо, банани, смородину, диню, агрус, помідори, волоські горіхи, сливи.

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

протягом 72 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем): Атенолу, ізоніазиду, имипрамина, інгібіторів МАО, кортикотропіну, кумарину, леводопи, мелфалана, метамфетаміну, Метенамін, метилдопи, метокарбамола, Мефенезін, напроксен , окспренолол, пиндолола, прометазину, резерпіну, саліцилатів, сиропу від кашлю, стрептозоціна, фенацетину, фенобарбіталу, фенотіази, фентоламина, фторурацилу; вплив ацетоуксусной кислоти, дігідроксіфенілуксусной кислоти, формальдегіду; протягом 48 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем) – парацетамолу, ацетилсаліцилової кислоти.


Ванілілмигдалева кислота (0280 Ванілілмигдалева кислота)

Дієта:

протягом 72 годин до дослідження та під час збору сечі слід виключити з раціону: алкоголь, нікотин, кава, чай, какао; сир, яйця, банани, горіхи, ваніль, шоколад, авокадо.

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

протягом 72 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем): аймалина, гістаміну, глюкагону, гуанетидину, дебрізоквіна, дисульфіраму, имипрамина, інгібіторів МАО, інсуліну, клонідину, клофибрата, лабетолол, леводопи, літію , налідіксіновой кислоти, нітрогліцерину, метенамін, мефенезіна, метилдопи, морфіну, окситетрацикліну, похідних гідразину, резерпіну, сиропу від кашлю, феназопірідіна, хлорпромазину, адреналіну; вплив рентгеноконтрастних засобів; діоксіфенілуксусной кислоти, гентизинова кислоти, гомованіліновой кислоти; протягом 48 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем) – парацетамолу, ацетилсаліцилової кислоти.


Гомованілінова кислота (1529 Гомованілінова кислота в добовій сечі)

Дієта:

протягом 72 годин до дослідження та під час збору сечі слід виключити з раціону: алкоголь, нікотин, кава, чай, какао; сир, яйця, банани, горіхи, шоколад, авокадо.

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

протягом 72 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем): дисульфіраму, леводопи, піродоксіна, резерпіну; протягом тижня до дослідження і під час збору сечі виключити прийом гіпотензивних препаратів (за погодженням з лікарем); протягом 48 годин до дослідження та під час збору сечі виключити прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем) – парацетамолу, ацетилсаліцилової кислоти.


Метанефрин/норметанефрин (1086 Метанефрин / норметанефрин в добовій сечі)

Дієта:

протягом 72 годин до дослідження та під час збору сечі слід виключити з раціону: алкоголь, нікотин, кава, чай, какао; сир, яйця, банани, горіхи, шоколад, цитрусові, ванільні продукти.

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

протягом тижня до дослідження і під час збору сечі виключити можливість впливу на результат лікарських препаратів (за погодженням з лікарем): антагоністів кальцію, бронходилататоров, гідроксіметоксіфенілгліколя, имипрамина, інгібіторів МАО, крапель в ніс, лабетолол, леводопи, меглумін діатризоатами, метилдопи, нітрогліцерину, оскітетраціклінов, заглушувачів апетиту, похідних гідразину, пропранололу, сиропу від кашлю, теофіліну , трициклічнихантидепресантів, хлорпромазину, фенацетину, фенотізінов; вплив рентгеноконтрастних засобів.


Оксалати (1999 Оксалати в сечі)

Дієта:

протягом 24 годин до дослідження та під час збору сечі слід виключити з раціону: продукти, що містять вітамін С і продукти з високим вмістом оксалатів (наприклад: кава, чай, шоколад, какао, шпинат, спаржу, буряк, огірки, помідори, сою, фундук, фісташки, арахіс, ревінь, суницю, шпинат, желатин).

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

протягом 24 годин до дослідження та під час збору сечі виключити можливість впливу на результат лікарських препаратів (за погодженням з лікарем): аскорбінової кислоти, глюкози, гліцину, кальцію, метоксіфлюрана, ніфедипіну, піридоксину, пуринів; вплив етиленгліколю, метоксіфлюоранового наркозу, щавлевої кислоти.

Особлива підготовка при зборі спонтанної сечі

Гістамін
(1675 Гістамін в сечі)

Дієта:

протягом 48 годин до дослідження та під час збору сечі слід виключити з раціону: продукти з високим вмістом гістаміну (наприклад: червоне вино, сир, квашена капуста, авокадо, банани, консервовані продукти).

Можливість впливу на результат лікарських речовин:

ротягом 2-х тижнів до дослідження і під час збору сечі виключити можливість впливу на результат лікарських
препаратів (за погодженням з лікарем): симпатомиметики

Правила підготовки пацієнта і збору сечі до дослідження - Цитологія сечі

1. Протягом 48 годин до дослідження сечі виключити прийом сечогінних препаратів і протягом 12 годин прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем).
2. Протягом 24 годин до дослідження сечі виключити прийом: алкоголю; мінеральної води; гострої, солоної, жирної, солодкої їжі; харчових продуктів, що змінюють колір (наприклад, буряк, морква) і запах сечі (наприклад, хрін, цибулю, приправи); обмежити споживання нікотину; необхідно уникати фізичних навантажень і емоційних стресів.
3. Жінкам рекомендується проводити дослідження до початку менструації або через 2-3 дня після її закінчення.
4. Перша ранкова сеча спускається в унітаз, після чого необхідно випити 1000 мол негазованої води і провести збір подальшої порції спонтанної сечі.
5. Перед збором сечі провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів (чоловікам – ретельний туалет з відкриттям головки статевого члена; жінкам – ввести гінекологічний тампон в піхву).

 • Збір спонтанної сечі в обсязі 10 мл проводиться в промаркірований пластиковий контейнер одноразового застосування (без наповнювача), після чого він щільно закручується і бажано негайно доставляється в лабораторію (допустимо транспортування протягом 2-х годин) в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС).

6. Доставлений матеріал переливається в стерильну пластикову пробірку (без наповнювача) обсягом на 10 мл і центрифугируется 10 хв при 3 000 об / хв. За допомогою спеціальної одноразової піпетки відбирається Надосадова рідина (сеча), не зачіпаючи центрифугат (осад). У пробірку до центрифугату додається 50% етиловий спирт в пропорції 1: 1, після чого вона щільно закручується.
Зберігання пробірки з матеріалом в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) допустимо протягом 24 годин.

Правила підготовки пацієнта і збору сечі до дослідження - онкомаркер PCA3

1. Протягом 48 годин до дослідження сечі виключити прийом сечогінних препаратів і протягом 12 годин прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем).
2. Протягом 48 годин до дослідження сечі виключити: куріння; прийом алкоголю; мінеральної води; гострої, солоної, жирної, солодкої їжі; харчових продуктів, що змінюють колір (наприклад, буряк, морква) і запах сечі (наприклад, хрін, цибулю, приправи).
3. Протягом 48 годин до дослідження сечі дотримуватися повний статевий спокій (виключити статеві контакти і сім’явиверження); обмежити споживання нікотину; необхідно уникати фізичних навантажень і
емоційних стресів.
4. 3а 30-40 хвилин до дослідження випити 500 мл негазованої води, для отримання достатнього обсягу сечі.
5. Безпосередньо перед збором сечі лікар-уролог проводить процедуру – (DRE- digital rectal examination).


Методика проведення процедури DRE: необхідно натиснути на поверхню простати вниз
приблизно на 1 см від основи до вершини і від бічної до серединної лінії кожної частки. Повторити
процедуру
тричі (це не повинен бути масаж простати).


6. Безпосередньо після процедури DRE збирається перша порція спонтанної сечі в обсязі 20-30 мл в промаркірований пластиковий контейнер одноразового застосування (без наповнювача), після чого він щільно закручується і доставляється в лабораторію.
Зберігання (на нижній полиці холодильника) і транспортування матеріалу в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) допустимо </ span> протягом 4-х годин.
7. Доставлену ємність з сечею необхідно перемішати 5 разів, щоб ресуспендувати клітини; за допомогою спеціальної одноразової піпетки від загального обсягу відібрати
2,5 мл сечі і помістити в спеціальну транспортну пробірку одноразового застосування Progensa PCA3 із середовищем, що містить спеціальний консервант для матеріалу.
При правильно доданому кількості матеріалу, рівень рідини в пробірці повинен знаходитися між двома чорними лініями, нанесеними на етикетці.
8. Транспортну пробірку необхідно щільно закрутити і перемішати 5 разів.
 Зберігання транспортної пробірки з матеріалом в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) можливо протягом 48 годин.

Дослідження урогенітального матеріалу.

Жінки.

 • Виключити протягом 24-48 годин до забору матеріалу спринцювання, введення в піхву медикаментів, тампонів.
 • Протягом 24-48 годин до забору матеріалу дотримуватися статевий спокій.
 • Забор матеріалу не проводиться під час менструації, рекомендується проводити забір до менструації або через 2 дні після її закінчення.
 • Забір матеріалу повинен проводитися до бимануального обстеження і проведення розширеної кольпоскопії.

Чоловіки.

 • Протягом 2-3 годин утриматися від сечовипускання.
Мікробіологічні дослідження.
  • Забір матеріалу проводиться до початку лікування антибактеріальними імунобіологічними, протигрибковими препаратами.
  • При контролі лікування (після закінчення курсу лікування): без застосування імунобіологічних препаратів через 5-7 днів; із застосуванням імунобіологічних препаратів не менш ніж через 14 днів.
  • Забір матеріалу для мікробіологічних досліджень проводиться у вівторок і четвер до 12.00.

Матеріал із зіву.

   • Мазок із зіву (глотки) збирають натщесерце або через 3-4 години після прийому їжі.
   • Не чистіть зуби і не полоскати рот.
   • Не застосовувати препарати антисептики.

Матеріал з носа.
Перед взяттям мазків можна промивати носові ходи.
Матеріал з ока
У день забору матеріалу не вмиватися (очі).
Забір матеріалу на дослідження проводить Ваш лікуючий лікар і матеріал доставляється в лабораторію до 12.00 годин вівторок, четвер.
Матеріал з зовнішнього вуха.
Забір матеріалу на дослідження проводить Ваш лікуючий лікар і матеріал доставляється в лабораторію до 12.00 годин вівторок, четвер.
Урогенітальний матеріал.

Жінки

   • Протягом трьох днів виключити спринцювання і постановку вагінальних свічок, мазей, тампонів.
   • Протягом трьох днів виключити статеві контакти.
   • Протягом 2-3 годин утриматися від сечовипускання.
   • Матеріал не можна здавати під час менструації (тільки через три дні після її закінчення).

Чоловіки

   • Протягом доби виключити тепловий вплив на область статевих органів – лазня, сауна.
   • Протягом 2-3 годин утриматися від сечовипускання.

Бакпосів секрету передміхурової залози
Забір матеріалу на дослідження проводить Ваш лікуючий лікар.

Бакпосів сперми
Забір матеріалу проводиться в стерильний контейнер і доставляється в лабораторію до 12:00 по вівторках і четвергах.
Бакпосів сечі
Протягом 2-3 годин утриматися від сечовипускання.

Дослідження волосся.
  • Волосся з голови – найкращий біоматеріал для дослідження. Волосся з інших ділянок тіла слід використовувати тільки при відсутності волосся на голові.
  • Припинити використання лікарських засобів для волосся за 2 тижні до здачі волосся на аналіз.
  • Пофарбовані, знебарвлені, піддані хімічній завивці волосся непридатні для дослідження. Необхідно дочекатися, коли волосся відросте в кількості, достатній для збору зразка волосся.
  • Волосся повинні бути чистими і сухими (бажано вимити волосся не пізніше, ніж за добу до збору волосся). Перед дослідженням не допускається нанесення на волосся будь-яких косметичних або лікарських засобів (кремів, масел, гелів і т. Д.).
  • Виключити професійний контакт волосся з зовнішніми забрудненнями (зварювання, гірничодобувна промисловість) між миттям голови і процедурою збору волосся.

</ Ul>

Дослідження нігтів.

Спеціальні умови підготовки пацієнта не потрібні.

Дослідження мокротиння.

Перед збором мокротиння рекомендується почистити зуби, прополоскати рот і горло кип’яченою водою.

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу

1. Виключити протягом 72 годин до здачі калу:

 • прийом проносних препаратів
 • введення ректальних свічок, масел
 • обмежити прийом медикаментів, що впливають на перистальтику кишечника (беладони, пілокарпіну та ін.); прийом препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій)
 • інвазивні маніпуляції.

** Можна здавати на фоні прийому ферментативних препаратів (креон, мезим і ін.).

2. Протягом 72 годин до здачі калу і в період забору калу пацієнт повинен утриматися від прийому алкогольних напоїв.
3. Дослідження рекомендується проводити до початку прийому антибіотиків та інших антибактеріальних хіміотерапевтичних препаратів.
4. При заборі калу уникати контакту з водою (дез.средства), сечею; виключити можливість потрапляння слизу, менстр. крові.
5. Не допускається забір зразка калу з унітазу і після проведення клізми.

Зі свіжого ранкового стула, з 3-4-х точок (розміром з горошину) забирається кал (5г) в пластиковий
контейнер одноразового застосування (без наповнювача, видається в лабораторії).
Доставка в лабораторію протягом 2-х годин після забору матеріалу в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС), якщо доставка перевищує зазначений час, то кал заморожується (при tº – 20 ºС) і транспортується в замороженому вигляді, не допускаючи розморожування.
Бажано ранковий кал, але вечірній кал – припустимо, зберігання після забору матеріалу в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) на нижній полиці холодильника, і вранці негайна доставка в лабораторію.
Правила підготовки пацієнта до дослідження калу стосовно відповідних досліджень:
Ферменти: 1034 еластази підшлункової залоза в калі;
Інші: 1900 Жири в калі;
Маркери запаленя: 0172 Альфа-1 -антитрипсин в калі; 0254 Бета-дефензіни 2 в калі; 0504 Кальпротектін в калі; 0549 Лактоферин в калі;
Онкомаркери: 1072 Онкомаркер, тумор-M2-піруваткіназа в калі (колоректальний рак);
імунологія: 0819 секреторну IgA в калі ;
Віруси / Інші: 0795 Ротавірус, антиген в калі;
Бактерії / Хелікобактер пілорі : 0982 Хелікобактер пілорі визначення антигену у калі.

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу на мікробіом

* Максимальне дотримання стерильності.
1. Виключити протягом 72 годин до здачі калу:

 • прийом проносних препаратів
 • введення ректальних свічок, масел
 • обмежити прийом медикаментів, що впливають на перистальтику кишечника (беладони, пілокарпіну та ін.); прийом препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій)
 • інвазивні маніпуляції.

** Можна здавати на фоні прийому ферментативних препаратів (креон, мезим і ін.).

2. Протягом 72 годин до здачі калу і в період забору калу пацієнт повинен утриматися від прийому алкогольних напоїв.
3. Дослідження рекомендується проводити до початку прийому антибіотиків та інших антибактеріальних хіміотерапевтичних препаратів.
4. При заборі калу уникати контакту з водою (дез.средства), сечею; виключити можливість потрапляння слизу, менстр. крові.
5. Не допускається забір зразка калу з унітазу і після проведення клізми.

Зі свіжого ранкового стула, з 3-4-х точок (розміром з горошину) забирається кал (5г) в пластиковий
контейнер одноразового застосування (без наповнювача, видається в лабораторії).
з максимальним дотриманням стерильності (використання ретельно вимитих і оброблених дез.средства і окропом суден).
Доставка в лабораторію протягом 2-х годин після забору матеріалу в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС), якщо доставка перевищує зазначений час, то кал заморожується (при tº – 20 ºС) і транспортується в замороженому вигляді, не допускаючи розморожування.
Бажано ранковий кал, але вечірній кал – припустимо, після забору матеріалу – зберігання і доставка в лабораторію в замороженому вигляді (при tº -20 ºС), не допускаючи розморожування.

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу на мікробіологію із середовищем Cary-Blair

*Спеціальний контейнер для збору калу пацієнт отримує тільки після 50% оплати послуги.
* Максимальне дотримання стерильності.
1. Виключити протягом 72 годин до здачі калу:

 • прийом проносних препаратів
 • введення ректальних свічок, масел
 • обмежити прийом медикаментів, що впливають на перистальтику кишечника (беладони, пілокарпіну та ін.); прийом препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій)
 • інвазивні маніпуляції.

** Можна здавати на фоні прийому ферментативних препаратів (креон, мезим і ін.).

2. Протягом 72 годин до здачі калу і в період забору калу пацієнт повинен утриматися від прийому алкогольних напоїв.
3. Дослідження рекомендується проводити до початку прийому антибіотиків та інших антибактеріальних хіміотерапевтичних препаратів.
4. При заборі калу уникати контакту з водою (дез.средства), сечею; виключити можливість потрапляння слизу, менстр. крові.
5. Не допускається забір зразка калу з унітазу і після проведення клізми.

Зі свіжого ранкового стула, з 3-4-х точок (розміром з горошину) забирається кал (5г) в спеціальний контейнер одноразового застосування cо середовищем Cary-Blair, що містить спеціальний консервант для матеріалу (видається в лабораторії тільки після 50% оплати послуги) з максимальним дотриманням стерильності
(використання ретельно вимитих і оброблених дез.средства і окропом суден).
Доставка в лабораторію  до 24-х годин після забору матеріалу, в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС), з урахуванням графіка відправки.
Бажано ранковий кал, але вечірній кал – припустимо, зберігання після забору в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) на нижній полиці холодильника.
Правила підготовки пацієнта до дослідження калу стосовно відповідних досліджень:
Мікробіологічні дослідження: 0108 Мікробіологічне дослідження калу на кишкові інфекції (TPE-сальмонели, шигели, ієрсінії,кампілобактер, гриби); 0109 Мікробіологічне дослідження калу на гриби; 0453 Мікробіологічне дослідження калу на дисбактеріоз;
1181 Мікробіологічне дослідження калу на лістеріоз;
Інші: 0910 TPE-група (сальмонели, шигели, ієрсінії, кампілобактер) в калі.

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу на приховану кров

1. Виключити протягом 72 годин до здачі калу:

 • прийом проносних препаратів
 • введення ректальних свічок, масел
 • обмежити прийом медикаментів, що впливають на перистальтику кишечника (беладони, пілокарпіну та ін.); прийом препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій)
 • інвазивні маніпуляції.

2. Протягом 72 годин до здачі калу і в період забору калу пацієнт повинен утриматися від прийому алкогольних напоїв.
3. Дослідження рекомендується проводити до початку прийому антибіотиків та інших антибактеріальних хіміотерапевтичних препаратів.
4. При заборі калу уникати контакту з водою (дез.средства), сечею; виключити можливість потрапляння слизу, менстр. крові.
5. Не допускається забір зразка калу з унітазу (використовувати уловлювач калу – накладка на сидіння унітазу – для полегшення забору зразка калу) і після проведення клізми.
Зі свіжого ранкового стула забирається кал
в спеціальний пластиковий контейнер для визначення прихованої крові (видається в лабораторії разом з інструкцією до використання уловлювача калу – накладки на сидіння унітазу для полегшення забору зразка калу).
Доставка в лабораторію протягом 10-12 годин після забору матеріалу, в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС), з урахуванням графіка відправки.
Бажано ранковий кал, але вечірній кал – припустимо, зберігання після забору матеріалу в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) на нижній полиці холодильника, і вранці негайна доставка в лабораторію.
Інструкція до використання уловлювача калу – накладки на унітаз для полегшення забору зразка калу:
1. Зазначені стрілками самоклеючі поверхні накладки роз’єднати (по
напрямку стрілок)

2. Прикріпіть уловлювач калу без контакту з водою до задньої частини сидіння унітазу.

3. Після акту дефекації, візьміть зразок калу, провернув щіточку для взяття матеріалу зліва направо і простягнувши прямо через кал, опустіть щіточку в пробірку і щільно закрийте.

4. Після взяття проби відклейте накладку з поверхні сидіння унітазу і викидайте в унітаз.

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу на Зонулін

1. Виключити протягом 72 годин до здачі калу:

 • прийом проносних препаратів
 • введення ректальних свічок, масел
 • обмежити прийом медикаментів, що впливають на перистальтику кишечника (беладони, пілокарпіну та ін.); прийом препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій)
 • інвазивні маніпуляції.

**Можна здавати на тлі прийому ферментативних препаратів (креон, мезим і ін.).
2. Протягом 72 годин до здачі калу і в період забору калу пацієнт повинен утриматися від прийому алкогольних напоїв.
3. Дослідження рекомендується проводити до початку прийому антибіотиків та інших антибактеріальних хіміотерапевтичних препаратів.
4. При заборі калу уникати контакту з водою (дез.средства), сечею; виключити можливість потрапляння слизу, менстр. крові.
5. Не допускається забір зразка калу з унітазу і після проведення клізми.
Зі свіжого ранкового стула, з 3-4-х точок (розміром з горошину) забирається кал (5 г) в пластиковий контейнер одноразового застосування (без наповнювача, видається в лабораторії).
Доставка в лабораторію протягом 10-12 годин після забору матеріалу, в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС), з урахуванням графіка відправки.
Бажано ранковий кал, але вечірній кал – припустимо, зберігання після забору матеріалу в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) на нижній полиці холодильника, і вранці негайна доставка в лабораторію.

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу на Clostridium difficile

* Максимальне дотримання стерильності.
1. Виключити протягом 72 годин до здачі калу:

 • прийом проносних препаратів
 • введення ректальних свічок, масел
 • обмежити прийом медикаментів, що впливають на перистальтику кишечника (беладони, пілокарпіну та ін.); прийом препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій)
 • інвазивні маніпуляції.

**Можна здавати на тлі прийому ферментативних препаратів (креон, мезим і ін.).
2. Протягом 72 годин до здачі калу і в період забору калу пацієнт повинен утриматися від прийому алкогольних напоїв.
3. Дослідження рекомендується проводити до початку прийому антибіотиків та інших антибактеріальних хіміотерапевтичних препаратів.
4. При заборі калу уникати контакту з водою (дез.средства), сечею; виключити можливість потрапляння слизу, менстр. крові.
5. Не допускається забір зразка калу з унітазу і після проведення клізми.
Зі свіжого ранкового стула, з 3-4-х точок (розміром з горошину) забирається кал (5 г) в пластиковий контейнер одноразового застосування (без наповнювача, видається в лабораторії) з максимальним дотриманням стерильності (використання ретельно вимитих і оброблених дез.средства і окропом суден).
Доставка в лабораторію протягом 10-12 годин після забору матеріалу, в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС), з урахуванням графіка відправки.
Бажано ранковий кал, але вечірній кал – припустимо, зберігання після забору матеріалу в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) на нижній полиці холодильника, і вранці негайна доставка в лабораторію.

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу на ПАРАЗИТИ (найпростіші, гельмінти) із середовищем PARAGREEN:

* Спеціальний контейнер для збору калу пацієнт отримує тільки після 50% оплати послуги.
** Максимальне дотримання стерильності.
1. Виключити протягом 72 годин до здачі калу:

 • прийом проносних препаратів
 • введення ректальних свічок, масел
 • обмежити прийом медикаментів, що впливають на перистальтику кишечника (беладони, пілокарпіну та ін.); прийом препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій)
 • інвазивні маніпуляції.

2. Протягом 72 годин до здачі калу і в період забору калу пацієнт повинен утриматися від прийому алкогольних напоїв.
3. Дослідження рекомендується проводити до початку прийому протидіарейних препаратів.
4. При заборі калу уникати контакту з водою (дез.средства), сечею; виключити можливість потрапляння слизу, менстр. крові.
5. Не допускається забір зразка калу з унітазу і після проведення клізми.
Зі свіжого стіла, згідно прописаної нижче інструкції, забирається кал (5 г) = ложечка калу = 1 мл рідкого стільця в спеціальний контейнер одноразового застосування cо середовищем PARAGREEN, що містить спеціальний консервант для матеріалу (видається в лабораторії тільки після 50% оплати послуги) з максимальним дотриманням стерильності.
• Доставка в лабораторію допустима до 24-х годин після забору матеріалу, при кімнатній температурі (при tº +10 +30 ºС), з урахуванням графіка відправки.
• Бажано ранковий кал, але денний і вечірній кал – припустимо, зберігання після забору матеріалу, при кімнатній температурі (при tº +10 +30 ºС).

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу стосовно відповідних досліджень:
Паразити (найпростіші, гельмінти):
0184 амеби, антиген в калі;
0578 Лямблії, антиген в калі;
1064 Яйця глістів у калі (концентрування и мікроскопія);
0696 Паразити / яйця глістів у калі (концентрування, мікроскопія та імуноферментне визначення антігенів лямблій, амеб, кріптоспорідій).

Інструкція для збору калу в спеціальний контейнер cо середовищем PARAGREEN:

1. Зразок свіжого стула ретельно перемішати за допомогою дерев’яної палички.
2. Відкрутити верхню кришку контейнера і перенести 1 порцію зразка за допомогою ложечки (знаходиться під верхньою кришкою) в контейнер. Для рідкого стільця використовувати одноразову піпетку, відібрати 1 мл матеріалу і перенести в контейнер.
НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ відкручують нижньої кришки КОНТЕЙНЕРА !!!
3. Щільно закрутити кришку контейнера.
4. Енергійно потрусити контейнер протягом 30 секунд (консервант повинен гомогенно перемішатися з зразком калу).
5. Доставити в лабораторію.

Правила підготовки пацієнта до дослідження калу на ЛЯМБЛІЇ методом ПЛР

1. Виключити протягом 72 годин до здачі калу:

  • прийом проносних препаратів
  • введення ректальних свічок, масел
  • обмежити прийом медикаментів, що впливають на перистальтику кишечника (беладони, пілокарпіну та ін.); прийом препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій)
  • інвазивні маніпуляції.

**Можна здавати на фоні прийому ферментативних препаратів (креон, мезим і ін.).
2. Протягом 72 годин до здачі калу і в період забору калу пацієнт повинен утриматися від прийому алкогольних напоїв.
3. Дослідження рекомендується проводити до початку прийому антибіотиків та інших антибактеріальних хіміотерапевтичних препаратів.
4. При заборі калу уникати контакту з водою (дез.средства), сечею; виключити можливість потрапляння слизу, менстр. крові.
5. Не допускається забір зразка калу з унітазу і після проведення клізми.
Зі свіжого ранкового стула, з 3-4-х точок (розміром з горошину) забирається кал (5 г) в пластиковий контейнер одноразового застосування (без наповнювача, видається в лабораторії)
Доставка в лабораторію допустиме протягом 10-12 годин після забору матеріалу, в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС), з урахуванням графіка відправки.
Бажано ранковий кал, але вечірній кал – припустимо, зберігання після забору матеріалу в охолодженому вигляді (при tº +2 +8 ºС) на нижній полиці холодильника, і вранці негайна доставка в лабораторію.