ДНК – тест на визначення батьківства

ТОЧНІСТЬ ТЕСТА:

%

Встановлення батьківства (материнства) – це генетичний аналіз, за ​​допомогою якого на основі тесту ДНК можна визначити біологічне споріднення між дитиною і батьком (матір’ю і дитиною).

Як проводиться тест на батьківство?

Всі клітини нашого тіла, крім статевих, мають по 46 хромосом – 23 пари. Статеві – тільки 23, по одному набору алелей, варіантів одного і того ж гена. При злитті яйцеклітини і сперматозоїда дитина отримує по половині генів від мами і тата. Тому порівняння двох ДНК дозволяє з високою точністю встановити наявність або відсутність спорідненості.
Для визначення батьківства ДНК дитини і передбачуваного батька аналізуються стандартні генетичні маркери – короткі тандемні повтори (STR), ділянки генів, що складаються з повторюваних послідовностей, які знаходяться на особливих ділянках хромосом, які називаються локусами . Прийнята буквено – цифрова ідентифікація таких ділянок, наприклад, STR-локуси D7S820, CSF1PO, D19S433.

Тест ДНК за основними локусами дозволяє або на 100% виключити батьківство (якщо більше 2 локусів не збігається), або підтвердити на 99,99%
В тесті, який ми пропонуємо, застосовується оцінка за 24 локусами.

Варто відзначити, що, якщо тест на встановлення батьківства виконується по парі «передбачуваний батько» і «син», тоді аналіз виконується за Y-хромосомою , яка присутня тільки у чоловіків і передається практично незмінною по чоловічій лінії протягом багатьох поколінь. Таким чином, наявність розбіжностей в її структурі дозволить однозначно спростувати батьківство. В інших випадках (коли потрібно встановити батьківство по відношенню до дочки) застосовується аналіз аутосомних локусів (що знаходяться на 22 парах нестатевих хромосом).

Переваги проведення тесту в Лабораторії Др. Рьодгера:

Достовірна точність результату.

Аналіз ДНК є найбільш точним методом встановлення батьківства.

Безпека у взятті біоматеріалу.

Матеріал для тесту – букальний епітелій з внутрішньої частини щоки, так як це найпростіший і безпечний спосіб отримання біологічного матеріалу. Взяття матеріалу абсолютно безболісна і безпечна процедура, і може проводитися навіть у новонароджених. Будь-який бажаючий може здати зразок ДНК для дослідження буквально за пару хвилин в комфортних домашніх умовах або приїхавши до нас в лабораторію.

Німецька якість.

Матеріал відправляється в генетичну лабораторію в Німеччині, де над дослідженням працюють європейські фахівці. Лабораторія акредитована за Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH DIN EN ISO/IEC 17025:2005.

Міжнародний формат.

Результати тесту пацієнти отримують у вигляді протоколу міжнародного зразка в двох примірниках: німецькою та українською мовами.

Анонімність.

Персональні дані пацієнтів ніколи не передаються третім особам.

Матеріали для генетичної експертизи

 

Слина (букальний мазок)
Зразки одного або обох учасників ви можете здати в нашій лабораторії в Києві або ж зібрати самостійно, попередньо взявши спеціальні набори в лабораторії.
Як зібрати зразки слини самостійно:

 • За годину до взяття слини не їсти, не палити, не чистити зуби. Можна пити воду, від інших напоїв краще утриматися.
 • Перед збором прополощіть рот звичайною водою.
 • Одягніть рукавички (по можливості), розкрийте упаковку зі спеціальними паличками, витягніть 2 шт. з конверта і 15-20 раз проведіть по внутрішній стороні щоки. Якщо ви не використовуєте рукавички, то ні в якому разі не чіпайте руками «вату», якою збираєте слину. Ні до, ні після збору.
 • Покладіть зразок в конверт. Не можна замість конверта використовувати пластиковий пакет або контейнер, оскільки це перекриє вільну циркуляцію повітря і призведе до псування зразків.
 • Повторіть процедуру для другої палички.
 • Заклейте конверт з 2 паличками і підпишіть (наприклад, «Дитина» або «Батько»).
 • Покладіть конверт в темне сухе місце і залиште просушитися на 15 хвилин. Не можна класти конверт під прямі сонячні промені, використовувати фен або інші прилади.
 • Повторіть процедуру для другого учасника. Уникайте контакту підсихаючих конвертів, інакше ДНК може змішатися.
 • Зібрані зразки необхідно привезти до нас протягом 2-х днів.

При взятті зразка у немовляти почекайте як мінімум півгодини з моменту останнього годування. Безпосередньо перед взяттям зразка дайте йому попити теплої води з пляшечки для годування.

Що може вплинути на результат ДНК аналізу на батьківство?

 • Близька спорідненість передбачуваних батьків
 • Пошкодження / забруднення ДНК зразка
 • Переливання крові і трансплантація кісткового мозку

Варіанти тесту:

Батьківство, тест з двома персонами (батько / мати + дитина) – код 0886.
Термін виконання – до 14 робочих днів.

Батьківство, тест з трьома персонами (батько + мати + дитина) – код 0887.
Термін виконання – до 14 робочих днів.

Батьківство, тест з двома персонами (батько / мати + дитина) – термінове виконання!; – код 2180.
Термін виконання – до 7 робочих днів.