Новий Коронавірус (SARS-CoV-2)

31 грудня 2019 року влада в Китаї (м.Ухань, провінція Хубей) повідомила про зростання випадків пневмонії з незрозумілою етіологією. За даними ВООЗ, причиною такої ситуації є новий коронавірус SARS-CoV-2. Вірус викликає захворювання COVID-19 (коронавірусна інфекція 2019) та запустив пандемію коронавірусу 2019/2020, яка була класифікована ВООЗ як пандемія з дуже високим ризиком для всього світу.
Це дуже динамічна та важка ситуація у світі та в Україні. У деяких випадках перебіг захворювання є важким, навіть з летальними випадками. Кількість випадків інфікування в Україні продовжує зростати (https://covid19.com.ua/).
Залежно від накопиченої інформації постійно впроваджують необхідні заходи. Мета заходів – найкращим чином стримувати подальше поширення вірусу.
Нижче наведено короткий опис рекомендацій для пацієнтів, які можуть бути заражені новим коронавірусом (SARS-CoV-2)

Визначення випадку можливого інфікування:

Спеціалізоване обстеження на захворювання, спричинене новим коронавірусом SARS-CoV-2, повинно бути проведено для:

  1. Пацієнтів з респіраторними симптомами (лихоманка, кашель, задишка, від утрудненого дихання до важкого гострого респіраторного синдрому), незалежно від їх тяжкості та контакту з підтвердженим випадком COVID-19 за 14 днів до початку захворювання.
  2. Пацієнтів з характерною клінічною картиною та ті, що знаходились в міжнародних зонах ризику за 14 днів до початку захворювання (поточні дані можна подивитися за ціми посиланнями https://www.datawrapper.de/_/8RXmV/

https://www.bbc.com/ukrainian/news-51717880  )

  1. Пацієнтів з клінічними або рентгенологічними ознаками вірусної пневмонії без альтернативного діагнозу та БЕЗ виявленого ризику зараження.

Діагностична інформація

Лабораторна діагностика при підозрі на зараження новим коронавірусом (SARS-CoV-2), яку пропонує Лабораторія Др. Рьодгера, проводиться у партнерській лабораторії в Німеччині за допомогою ПЛР-системи. Обстеження на SARS-CoV-2 в амбулаторних умовах може бути проведено із зразка верхніх дихальних шляхів. Тільки мазок з носа не відповідає вимогам до зразків.
Тампони для отримання зразку (рекомендації MDI Limbach):
не можна використовувати тампон з гелевим середовищем!
Будь-ласка, використовуйте тампон, спеціально наданий для тесту на SARS-CoV-2.
Крім діагностики коронавірусу SARS-CoV-2, слід провести важливі тести для диференційного діагнозу (ПЛР на грип A/B або мультиплексна ПЛР для респіраторних збудників). Для тестування на інші інфекційні збудники має бути окремий зразок.

Обробка зразків, упаковка та доставка

Клінічні зразки людей, які підозрюються у інфікуванні SARS-CoV-2, повинні бути відповідно промарковані Coronavirus (SARS-CoV-2), упаковані згідно вимог ВОЗ, ООН та IATA до упаковки та транспортування потенційно інфекційних зразків людини та відправлені окремо.
Зберігайте зразок в якомога прохолодніших умовах до відправлення.

Профілактичні заходи:

Для пацієнтів із підозрою на захворювання на SARS-CoV-2 – рекомендується процедура профілактики передачі повітряно-крапельним шляхом:

  • Пацієнти повинні носити багатошаровий засіб індивідуального захисту, що закриває ніс та рот.
  • Пацієнтів розміщують в одномісних кімнатах, при необхідності використовується когортна ізоляція.
  • Персонал має використовувати маски FFP2, захисний одяг, захисні окуляри та рукавички.
  • Послідовне дотримання основних гігієнічних заходів.

Якщо це ймовірний випадок або інфекція, підтверджена лабораторною діагностикою, рекомендуються наступні заходи:

  • Ізоляція в приміщенні з передпокоєм/функцією блокування.
  • Використання щонайменше масок FFP2 в якості захисту органів дихання.
  • В приміщеннях для пацієнтів система вентиляції та кондиціонування повітря, з якою можливе попадання повітря в інші приміщення, має бути вимкнена.