ДІАГНОСТИКА КОРОНАВІРУСУ 2019‐NCOV В ЛАБОРАТОРІЇ ДОКТОРА РЬОДГЕРА


Що таке новий коронавірус і як можна захистити себе?
Новий вірус, названий новим коронавірусом 2019 (2019-nCoV), був визнаний причиною спалаху респіраторних захворювань, вперше виявленого в Китаї. Цей вірус є певним типом коронавірусу – сімейства вірусів, яке включає такі респіраторні захворювання, як звичайна застуда, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) та близько-східний респіраторний синдром (MERS).
Оскільки цей вірус абсолютно новий, про нього ще мало відомо. Організації громадського здоров’я, такі як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Американські центри контролю та профілактики захворювань (CDC), проводять дослідження. Геном вірусу 2019-nCoV насьогодні повністю розшифрований і доступний в базі даних GenBank та Sequence Read Archive (SRA) з початку січня 2020 року. На підставі цієї інформації лабораторії всіх країн розроблюють тест-системи, здатні визначати його наявність.
Новий коронавірус поширюється від людини до людини. Він може поширюватися з дихальними крапельками, коли хтось кашляє або чхає. Але поки що незрозуміло, як саме він поширюється і наскільки заразний, тому дослідження тривають.
Симптоми нового коронавірусу можуть бути від легких до важких і включати лихоманку, кашель та задишку. Вони можуть з’являтися через 2-14 днів після зараження. Наразі коронавірусна вакцина недоступна.
ВООЗ та CDC рекомендують вживати звичайних заходів безпеки, які допомагають запобігти поширенню респіраторних вірусів:

  • Часто мийте руки з милом або використовуйте дезінфікуючий засіб на основі спирту.
  • Прикривайте рот і ніс ліктем або тканиною, коли кашляєте або чхаєте.
  • Не торкайтеся очей, носа та рота, якщо руки не чисті.
  • Уникайте тісного контакту з усіма, хто хворий.
  • очищуйте поверхні, яких ви часто торкаєтесь.
  • Залишайтеся вдома і не відвідуйте роботу, школу та громадські приміщення, якщо ви хворі.

На додаток до вищезазначеного, ВООЗ рекомендує такі кроки:

  • Зверніться до лікаря, якщо у вас гарячка, кашель і утруднене дихання, і повідомте йому чи їй про будь-які недавні подорожі.
  • Уникайте їсти сире м’ясо або органи тварин.
  • Якщо ви відвідуєте живі ринки в районах, які нещодавно мали нові випадки коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, до яких вони могли торкнутися.
  • Якщо ви плануєте подорожувати за кордон, спочатку перегляньте веб-сайти CDC та ВООЗ щодо оновлень та порад.

Для наших громадян Лабораторія Др.Рьодгера пропонує можливість виконати дослідження при підозрі на новий вірус 2019-nCoV у Німеччині в референс лабораторії KONSILIARLABOR FÜR CORONAVIREN https://virologie-ccm.charite.de/diagnostik/konsiliarlaboratorium_fuer_coronaviren/
Для розширеної діагностики респіраторних захворювань пропонується мультиплексна ПЛР панель вірусних та бактеріальних збудників, яка включає:
Грип A/B; Респіраторно‐синцитіальний, вірус (RSV) A/B; Коронавірус; Метапневмовірус (hMPV); Риновірус; Аденовірус (AdV); Парагрип 1‐4; людський Бокавірус; Хламідія пневмонія; Мікоплазма пневмонія; Легіонела пневмофіла
 

Зразки не приймаються без заповненої форми-запиту.

Шановні партнери та пацієнти!

Звертаємо Вашу увагу на оновлення процедури взяття та відправки біологічного матеріалу відповідно до положень про тестування на Коронавірус.
Надсилати 2 окремих мазка:
2318ПЛР діагностика Коронавірусу 2019‐nCoV/Coronavirus2019‐nCoV;
2319Респіраторна мультиплексна панель: Грип A/B; Респіраторно‐синцитіальний вірус (RSV)A/B; Коронавірус; Метапневмовірус (hMPV);Риновірус; Аденовірус (AdV); Парагрип 1‐4; людський Бокавірус; Хламідія пневмонія; Мікоплазма пневмонія; Легіонела пневмофіла.
•кожен зразок із окремою формою замовлення;
•виключно у двошарових пакетах.

2318  

ПЛР діагностика Коронавірусу 2019nCoV 

*Мазок з горла стає позитивним саме раннє через 48 годин після інфікування, може бути негативним з 2-го тижня хвороби, але мокрота все ще позитивна.

Для аналізу при підозрі тільки* мазок з горла Зразок повинен бути в окремому пакеті з окремою формою запиту та етикеткою на пакеті з позначенням

«CORONA / sender» («Коронавірус / відправник»)

2318  

ПЛР діагностика Коронавірусу 2019nCoV  

**Спостереження за стаціонарними хворими з пневмонією

(за рекомендацією

RKI)

Для подальшого

споcтереження**

 

Діагностика тільки на

замовлення лікаря

 

Мокрота/Трахіальний секрет/Промивні води з бронхів

Зразок (разом з додатковим мазком з горла при необхідності) повинен бути в окремому пакеті з окремою формою запиту та етикеткою на пакеті з

позначенням

«CORONA / sender» («Коронавірус / відправник»)

 

2319  Респіраторна мультиплексна панель: Грип A/B; Респіраторносинцитіальний вірус

(RSV) A/B;

Коронавірус;

Метапневмовірус

(hMPV); Риновірус;

Аденовірус (AdV); Парагрип 1‐4; людський

Бокавірус; Хламідія

пневмонія; Мікоплазма пневмонія; Легіонела пневмофіла

Носовий глибокий мазок В окремому пакеті з окремою формою запиту та етикеткою з позначенням

«INFLUENZA»(«Грип»)

Інформація щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів на дослідження 2019-nCoV

Шановні пацієнти

Відбір зразків матеріалів від особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV відповідно до Інструкції щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів (додаток 1), із обов’язковим заповненням
форми 204/0, «Направлення на мікробіологічне (бактеріологічне, вірусологічне, паразитологічне) дослідження», що затверджена наказом МОЗ України від 04.01.2001 №1; відбір зразка матеріалу проводить сімейний лікар або лікар- вірусолог. Доставку відібраного матеріалу в Лабораторію Др. Рьодгера здійснюється кур’єрською або поштовою службою. Дотримуючись інструкції транспортування і зберігання зразків затвердженою Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.01.2020 № 185.