ДІАГНОСТИКА КОРОНАВІРУСУ 2019‐NCOV В ЛАБОРАТОРІЇ ДОКТОРА РЬОДГЕРА


Що таке новий коронавірус і як можна захистити себе?
Новий вірус, названий новим коронавірусом 2019 (2019-nCoV), був визнаний причиною спалаху респіраторних захворювань, вперше виявленого в Китаї. Цей вірус є певним типом коронавірусу – сімейства вірусів, яке включає такі респіраторні захворювання, як звичайна застуда, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) та близько-східний респіраторний синдром (MERS).
Оскільки цей вірус абсолютно новий, про нього ще мало відомо. Організації громадського здоров’я, такі як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Американські центри контролю та профілактики захворювань (CDC), проводять дослідження. Геном вірусу 2019-nCoV насьогодні повністю розшифрований і доступний в базі даних GenBank та Sequence Read Archive (SRA) з початку січня 2020 року. На підставі цієї інформації лабораторії всіх країн розроблюють тест-системи, здатні визначати його наявність.
Новий коронавірус поширюється від людини до людини. Він може поширюватися з дихальними крапельками, коли хтось кашляє або чхає. Але поки що незрозуміло, як саме він поширюється і наскільки заразний, тому дослідження тривають.
Симптоми нового коронавірусу можуть бути від легких до важких і включати лихоманку, кашель та задишку. Вони можуть з’являтися через 2-14 днів після зараження. Наразі коронавірусна вакцина недоступна.
ВООЗ та CDC рекомендують вживати звичайних заходів безпеки, які допомагають запобігти поширенню респіраторних вірусів:

  • Часто мийте руки з милом або використовуйте дезінфікуючий засіб на основі спирту.
  • Прикривайте рот і ніс ліктем або тканиною, коли кашляєте або чхаєте.
  • Не торкайтеся очей, носа та рота, якщо руки не чисті.
  • Уникайте тісного контакту з усіма, хто хворий.
  • очищуйте поверхні, яких ви часто торкаєтесь.
  • Залишайтеся вдома і не відвідуйте роботу, школу та громадські приміщення, якщо ви хворі.

На додаток до вищезазначеного, ВООЗ рекомендує такі кроки:

  • Зверніться до лікаря, якщо у вас гарячка, кашель і утруднене дихання, і повідомте йому чи їй про будь-які недавні подорожі.
  • Уникайте їсти сире м’ясо або органи тварин.
  • Якщо ви відвідуєте живі ринки в районах, які нещодавно мали нові випадки коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, до яких вони могли торкнутися.
  • Якщо ви плануєте подорожувати за кордон, спочатку перегляньте веб-сайти CDC та ВООЗ щодо оновлень та порад.

Для наших громадян Лабораторія Др.Рьодгера пропонує можливість виконати дослідження при підозрі на новий вірус 2019-nCoV у Німеччині в референс лабораторії KONSILIARLABOR FÜR CORONAVIREN https://virologie-ccm.charite.de/diagnostik/konsiliarlaboratorium_fuer_coronaviren/
Для розширеної діагностики респіраторних захворювань пропонується мультиплексна ПЛР панель вірусних та бактеріальних збудників, яка включає:
Грип A/B; Респіраторно‐синцитіальний, вірус (RSV) A/B; Коронавірус; Метапневмовірус (hMPV); Риновірус; Аденовірус (AdV); Парагрип 1‐4; людський Бокавірус; Хламідія пневмонія; Мікоплазма пневмонія; Легіонела пневмофіла
 

Зразки не приймаються без заповненої форми-запиту.