ТРАНСПОРТУВАННЯ МАТЕРІАЛІВ

  • Упаковка матеріалу.
  • Температурний режим транспортування.
  • Способи транспортування.

УПАКОВКА МАТЕРІАЛУ.

Упаковка матеріалу повинна бути здійснена таким чином, щоб звести до мінімуму можливості її пошкодження під час транспортування. Крім того, упаковка повинна забезпечити недоторканність пересилаються матеріалів і збереження.

Загальна підготовка вантажів для транспортування.

Не дозволяється використовувати скло в якості пакувального матеріалу при транспортуванні проб для аналізу, щоб уникнути поломки і можливої ​​шкоди для осіб, які беруть участь в транспортуванні.

Базовий принцип потрійний упаковки.

Цей принцип упаковки повинен застосовуватися для матеріалів. Він має на увазі три рівня (шару) захисту.

  • Первинний контейнер. Первинний водонепроникний і герметичний контейнер, що містить матеріали – пробірка з зразком матеріал.
  • Вторинна упаковка. Друга міцна водонепроникна герметична упаковка, яка закриває і захищає первинний контейнер – поліетиленовий пакет з герметично закриває клапаном. В одну вторинну упаковку можна помістити кілька первинних контейнерів. При цьому в упаковці повинен знаходитися адсорбує матеріал в кількості, достатній для того, щоб поглинути всю рідину в разі пошкодження контейнера.bez_imeni-3.png
  • Зовнішня упаковка (коробка, сумка). Вторинну упаковку поміщають в зовнішню упаковку для транспортування з достатньою кількістю амортизує матеріалу. Зовнішня упаковка під час транспортування захищає вміст від несприятливих зовнішніх впливів – наприклад, від механічного пошкодження. Мінімальні розміри зовнішньої упаковки повинні бути не менше ніж 10 х 10 см.

Кожен остаточно упакований вантаж повинен бути промаркований, забезпечений етикеткою і мати відповідну супровідну документацію.

ПРИ ТРАНСПОРТУВАННЫ НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ ТЕМПЕРАТУРНИЙ РЕЖИМ.

Матеріал може транспортуватися:

  • замороженим;
  • охолодженим;
  • без охолодження.

для транспортуванняв замороженому стані необхідні охолоджуючі речовини: лід чи сухий лід.

Звичайний лід поміщають в герметичний водонепроникний контейнер; зовнішня упаковка також повинна бути ізотермічна (пінопласт коробка).

Сухий лід не слід поміщати всередину вторинної упаковки з-за ризику розриву. При перевезенні вантажу з сухим льодом повинна використовуватися спеціальна окрема упаковка. Якщо використовується сухий лід, упаковка повинна забезпечувати вільний вихід випарувався вуглекислого газу. Вторинна упаковка повинна бути укріплена в зовнішній упаковці таким чином, щоб забезпечити збереження правильного положення внутрішніх упаковок після того, як охолоджувальний речовина розчиниться або випарується.

Для транспортування матеріалу в охолодженому стані необхідно використовувати акумулятор льоду холодоагент, який поміщається в зовнішню ізотермічну упаковку.

Для транспортування матеріалу без охолодження – в якості вторинної упаковки використовувати «памперс».

СПОСІБ ТРАНСПОРТУВАННЯ.

САМОДОСТАВКА. Матеріал доставляється самостійно в лабораторію з супровідним напрямком.

КУР’ЄРОМ. Зателефонувати за номером (044) 333-44-10 і викликати кур’єра за адресою.

НОВОЙ ПОШТОЙ З КУР’ЄРСЬКОЮ ДОСТАВКОЮ. Матеріал упакувати відповідно до вимог і відправити НОВОЮ ПОШТОЮ з кур’єрською доставкою. У разі наявності матеріалу для мікробіологічного дослідження – замовляти строкову кур’єрську доставку до 12 годин Пн-Чт.